STRONA GŁÓWNA
AKTUALNOŚCI ZBK
ZAMÓWIENIA PUBLICZNE-PROFIL NABYWCY
AUKCJE NA LOKALE MIESZKALNE
AUKCJE / PRZETARGI NA LOKALE UŻYTKOWE
LOKALE UŻYTKOWE-TRYB BEZPRZETARGOWY
PRZETARGI PONIŻEJ 30000 EURO
INFORMACJE DLA MIESZKAŃCÓW
INFORMACJE DLA ZARZĄDCÓW
INFORMACJE NA TEMAT ZBK
ROZLICZENIA MEDIÓW
REMONTY
OBNIŻKA CZYNSZU
PRZYCHODNIE ZARZĄDZANE PRZEZ ZBK
FORTY ZARZĄDZANE PRZEZ ZBK
WALKA Z BAZGROŁAMI
ZGŁOSZENIE PUSTOSTANU
STANDARDY OZNAKOWAŃ
GALERIA ZDJĘĆ
PRACA W ZBK
SPROSTOWANIA, STANOWISKA I OPINIE
KONTAKT

 

Galeria zdjęć:

W galerii zdjęć zamieszczamy zdjęcia przedstawiające różne wydarzenia dotyczące prac wykonywanych w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie oraz budynki zarządzane przez ZBK.

Koncepcja Muzeum Ruchu Harcerskiego:

Praca autorstwa Pracowni Architektonicznej Ferdzynowie z Koluszek okazała się najlepsza w konkursie na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Muzeum Ruchu Harcerskiego. "Za zwycięską propozycją przemawiało prawidłowe i czytelne zaprojektowanie przestrzeni publicznej i bardzo dobre wpisanie się w teren, przy zachowaniu jego istniejących walorów, minimalna ingerencja w działkę i prawidłowe powiązanie obiektu z zabytkowym fortem, umożliwiające pełną rewaloryzację zabytku" - odczytywał werdykt jury prof. Andrzej Wyżykowski, Główny Architekt Miasta, jednocześnie przewodniczący sądu konkursowego. Zwycięska koncepcja daje też duże możliwości "aranżacji w terenie elementów zagospodarowania biwakowego w formie utworzenia stanicy harcerskiej".

Zgodnie z zamysłem, Muzeum Ruchu Harcerskiego ma powstać w rejonie Fortu nr 52 Łapianka w Jugowicach."Chcemy doprowadzić do rewitalizacji tego fortu i temu ma służyć między innymi utworzenie tam placówki muzealnej. Jest to także jeden z elementów ożywienia całej Twierdzy Kraków" - mówił z kolei Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Miasta.

Po realizacji inwestycji, przy muzeum powstanie teren parkowy parkiem, z przestrzenią otwartą dla mieszkańców jako miejsce spacerów i rekreacji. Znajdzie się tam również miejsce na organizację części obozowo-biwakowej.

Zwycięzca rywalizacji konkursowej otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 25 tys. złotych.

Przypomnijmy, że wolę tworzenia Muzeum Ruchu Harcerskiego wyraziła w 2008 roku Rada Miasta Krakowa. W ślad za tym, Prezydent Miasta Krakowa powołał zespół zadaniowy, który ma wypracować koncepcję działania muzeum. Jednym z elementów działań jest zbieranie pamiątek harcerskich i pozyskiwanie kolekcji.

W czerwcu 2009 roku Prezydent Miasta, Radni oraz przedstawiciele Chorągwi Krakowskiej Związku Harcerstwa Polskiego i Okręgu Małopolskiego Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej potwierdzili wolę utworzenia Muzeum Ruchu Harcerskiego podpisując wspólną deklarację w tej sprawie.

W ramach przygotowań do tej inwestycji, Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie dokonał częściowo rozbiórek niektórych budynków, wykonał inwentaryzację zieleni oraz inwentaryzację architektoniczno-budowlaną części zabytkowych budynków fortu.Zdjęcia:

Fort Łapianka:

W chwili obecnej przedstawiamy zdjęcia Fortu 52a Łapianka wzmacniającego niegdyś obronę południowej flanki Twierdzy Kraków.

Więcej informacji na temat Fortu 52a Łapianka znajdziesz na stronie internetowej: www.fortyck.pl.

Na temat Twierdzy Kraków możesz uzyskać informacje na Wikipedii.

Poniżej zamieszczona została pozycja fortu na mapie:


Zdjęcia obiektu:

Murale:

 Murale wykonane na obiektach zarządzanych przez Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie:

Inwestycja mieszkaniowa przy ulicy Działkowej/Łazy w Krakowie:

 


Uwaga! Polityka dotycząca cookies i podobnych technologii.
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie. Czytaj całość

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018, Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie
System Wspomagający Zarządzanie Atlas