STRONA GŁÓWNA
AKTUALNOŚCI ZBK
ZAMÓWIENIA PUBLICZNE-PROFIL NABYWCY
AUKCJE NA LOKALE MIESZKALNE
AUKCJE / PRZETARGI NA LOKALE UŻYTKOWE
LOKALE UŻYTKOWE-TRYB BEZPRZETARGOWY
PRZETARGI PONIŻEJ 30000 EURO
INFORMACJE DLA MIESZKAŃCÓW
INFORMACJE DLA ZARZĄDCÓW
INFORMACJE NA TEMAT ZBK
ROZLICZENIA MEDIÓW
REMONTY
OBNIŻKA CZYNSZU
PRZYCHODNIE ZARZĄDZANE PRZEZ ZBK
FORTY ZARZĄDZANE PRZEZ ZBK
WALKA Z BAZGROŁAMI
ZGŁOSZENIE PUSTOSTANU
STANDARDY OZNAKOWAŃ
GALERIA ZDJĘĆ
PRACA W ZBK
SPROSTOWANIA, STANOWISKA I OPINIE
KONTAKT

 

Standardy oznakowania lokali użytkowych

      Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie w związku z realizacją prac budowlanych mających na celu modernizację pawilonu położonego na os. Kolorowym 10 w Krakowie, poprzez m.in. wymianę stolarki okiennej oraz renowację elewacji budynku, zlecił opracowanie standardów oznakowania lokali użytkowych znajdujących się na terenie ww. pawilonu handlowego.

Ze względu na fakt, że ww. nieruchomość znajduje się na terenie układu urbanistycznego dzielnicy Nowa Huta wpisanego do rejestru zabytków pod nr A-1132 oraz ujęta jest w gminnej ewidencji zabytków, opracowanie standardów oznakowania lokali zostało zrealizowane przy ścisłej współpracy z Plastykiem Miasta oraz Miejskim Konserwatorem Zabytków w Krakowie.

Mając na względzie dbałość o estetykę odnowionego budynku, najemcy lokali użytkowych będą mogli umieszczać na elewacji oraz przeszkleniach ww. nieruchomości, indywidualne nośniki informacji wizualnej zgodnie z opracowanymi standardami, dotyczącymi rodzaju, formy oraz sposobu ich montażu na terenie pawilonu. Opracowane standardy stanowią przykład dobrych praktyk oznakowania lokali użytkowych znajdujących się w budynkach położonych na terenie miasta Krakowa.

Sukcesywnie w ramach realizacji kolejnych remontów elewacji pawilonów handlowych pozostających w zarządzie ZBK, opracowywane będą tożsame standardy instalowania nośników informacji wizualnej dla następnych budynków.

Powyższe działania mają na celu poprawę estetyki przestrzeni miejskiej, której elementem są również elewacje komunalnych pawilonów handlowych.

czytaj więcej


Uwaga! Polityka dotycząca cookies i podobnych technologii.
Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na używanie. Czytaj całość

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2018, Zarząd Budynków Komunalnych w Krakowie
System Wspomagający Zarządzanie Atlas